Agro Sieć Sp. z o.o.

3 sprawdzone sposoby na słodyszka rzepakowego

Słodyszek rzepakowy to gatunek chrząszcza z rodziny łyszczynkowatych w kolorze czarnym, a jego larwy są szarożółte, podłużne… Każda osoba uprawiająca rzepak na pewno zna tego niepozornego osobnika (pomimo jego niewielkiej wielkości – jedynie 2-3 milimetry), gdyż jego obecność na polu może znacznie zmniejszyć plon. Spotkać go możemy w całej Polsce, gdy temperatura sięga powyżej 15℃ jego ekspansja jest najbardziej widoczna.

Co zrobić, aby stawić czoła temu groźnemu szkodnikowi?

Mamy na to kilka sprawdzonych metod:

1.Urozmaicenie upraw -> aby ograniczyć rozmnażanie tego chrząszcza warto zastosować płodozmian, dzięki temu nie będzie mógł znaleźć swojego ulubionego pokarmu.

2.Insektycydy –> najbardziej popularną metodą kontroli liczebności słodyszka jest zabieg:

  • Sekil 20SP,
  • Inazuma  130 WG ,
  • Kestrel 200 SL.

    Wymienione preparaty stosujemy po przekroczeniu progu szkodliwości w fazie zwartego kwiatostanu(BBCH 50-52) do momentu zakwitnięcia rzepaku. Dodatkowo regularny monitoring i prognozowanie pól powoduje szybsze zastosowanie ŚOR i minimalizację strat.

3.Doradztwo ekspertów – Na pewno ważnym elementem będzie współpraca z ekspertami, doradcami agrotechnicznymi, którzy przetestowali walkę ze słodyszkiem w rzepaku na tysiącach pól. Pomogą wybrać najbardziej optymalną metodę dla Twojej uprawy. Eksperci z Agro-Sieci chętnie odpowiedzą Ci na wszystkie pytania.

Walcząc ze szkodnikami w tym wspomnianym przez nas słodyszkiem stosuj kombinację różnych metod, dzięki temu zminimalizujesz straty w uprawach.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Doradcami Agrotechnicznymi.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Z nami osiągniesz więcej!